agonia english v3 |
Agonia.Net | Policy | Mission | Contact | Participate | ||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |||||
Article Communities Contest Essay Multimedia Personals Poetry Press Prose _QUOTE Screenplay Special | ||||||
![]() |
|
|||||
![]() |
agonia ![]()
■ Venus and Adonis ![]()
Romanian Spell-Checker ![]() Contact |
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2009-10-25 | [This text should be read in romana] |
Revenirea planetei Uranus în vecinătatea triburilor de marțieni nu poate decât să fie o șansă unică pentru nativii zodiei să cumpere bilete pentru meciurile preliminarii din cupele de oină intergalactice. Norocul le va surâde la casierie, unde vor întâlni un vechi coleg de grădiniță și care apoi va face cinste cu o bere bej, produsă din germeni de ferigă.
Prin sentimente bate vântul din direcția Nord-Vest, mai exact de la ușa pe unde persana iubită a ieșit din casă ca să se plimbe singură și să își facă ordine în ideile socio-comunicaționale privitoare la alte zodii cu care poate să schimbe 3 grame de salivă în parcul municipal. Sfatul astrologului este să renunțați la idea de a vă trata cu calmante farmaceutice. Este indicat sa retrăiti mental câteva clipe minunate petrecute la vârsta de 5 ani, când vă jucați cu bobocii de rață în lanul de grâu. Iar pentru a vă reîmprospăta total, este indicat să vă imaginați că jucați Monopoly cu cei mai buni prieteni într-un lan de mentă.
|
||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|||
![]() | |||||||||
![]() |
Home of Literature, Poetry and Culture. Write and enjoy articles, essays, prose, classic poetry and contests. | ![]() | |||||||
![]() |
Reproduction of any materials without our permission is strictly prohibited.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Privacy and publication policy